Szukaj

Kategorie

Lornetka Delta Optical Forest II 8x42

Lornetka Delta Optical Forest II 8x42

°°Lornetka zdobyła wyróżnienia "Dobry zakup"2013". Ogromną zaletą modelu 8x42 jest wyjątkowe duże, ponad 8-stopniowe pole widzenia. W połączeniu ze znakomicie zaprojektowanym układem optycznym wolnym od astygmatyzmu, aberracji chromatycznej i komy, otrzymujemy przejrzyste i ostre obrazy.


499,00zł brutto


Ogromną zaletą modelu 8x42 jest wyjątkowe duże, ponad 8-stopniowe pole widzenia. W połączeniu ze znakomicie zaprojektowanym układem optycznym wolnym od astygmatyzmu, aberracji chromatycznej i komy, otrzymujemy przejrzyste i ostre obrazy.Daje to nieoceniony komfort obserwowania odległych krajobrazów, na przykład szczytów górskich, podziwiania ptaków w ich naturalnych siedliskach, czy upajania się widokiem mrowia gwiazd Drogi Mlecznej.

Wierne kolory i jasny obraz w tej lornetce, to zasługa pryzmatów wykonanych z wysokiej jakości szkła BaK4 oraz powłok antyodbiciowych, którymi pokryte są wszystkie elementy optyczne lornetki. Prawidłowo wyczernione wnętrze tubusów dodatkowo zapobiega wewnętrznym refleksom, a wypełnienie azotem przeciwdziała parowaniu szkieł. Na dodatek jest to lornetka wodoodporna, a więc używać jej można nawet w deszczu.

Spacerując, czy podróżując z plecakiem znaczenie ma każdy gram bagażu, dlatego seria Forest II została zaprojektowana tak, aby optymalnie połączyć wysokie własności optyczne lornetki z niewielkimi gabarytami. W połączeniu z nowoczesnym wyglądem, seria Forest II na pewno znajdzie uznanie wśród wszystkich mobilnych obserwatorów ceniących sobie wygodę użytkowania i przechowywania sprzętu optycznego.

Wszystko to w połączeniu z niską ceną utwierdza w przekonaniu, że jest to jedna z najlepszych propozycji wśród lornetek przeznaczonych w głównej mierze do obserwacji przyrodniczo-turystycznych. Każdy kto spędza wolny czas na łonie przyrody powinien taką lornetkę mieć!

Niezaprzeczalnym potwierdzeniem jakości lornetek z serii Forest II jest nagroda „Sowa z Rogowa” przyznana modelowi 8x42 w konkursie na najlepszy wyrób prezentowany na Międzynarodowych Targach Leśnych w Rogowie w 2011 r. oraz II miejsce w plebiscycie serwisu Optyczne.pl Produkt Roku 2011 w kategorii Lornetka.

Dane techniczne :

- powiększenie : 8x
- średnica obiektywów : 42 mm
- pryzmaty : BaK4
- liniowe pole widzenia : 149 m / 1000 m czyli kątowo 8,5°
- konstrukcja optyczna : 8 elementów / 6 grup
- powłoki : FMC (fully multi coated), PC (phase coating - powłoki fazowe)
- regulacja ostrości : centrala + na prawym okularze
- źrenica wyjściowa : 5.2 mm
- odległość od oka : 17 mm
- minimalna odległość ostrzenia : 2 m
- jasność : 27
- sprawność zmierzchowa : 17
- rozdzielczość : 4.8"
- kompensacja dioptryjna : +/- 4
- rozstaw okularów : 55 mm - 73 mm
- wodoodporność : tak
- wodoszczelność : 1 m / 30 minut
- wypełnienie azotem : tak
- muszle oczne : Twist-up
- wymiary : 55x144x125 mm
- ciężar : 710 g

Wyposażenie :

- futerał
- pasek do lornetki
- pasek do futerału
- szmatka do czyszczenia

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ta lornetka skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora ( groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów