Szukaj

Kategorie

Mapa Księżyca dwustronna laminowana

Mapa Księżyca dwustronna laminowana

Wszystkie zdjęcia

Mapa Księżyca przedstawia wygląd powierzchni Księżyca, którą możemy obserwować z Ziemi oraz odwrotną stronę Księżyca na odwrocie mapy.


7,00zł brutto


Mapa Księżyca przedstawia wygląd powierzchni Księżyca, którą możemy obserwować z Ziemi odwrotną stronę Księżyca na odwrocie mapy..
Na dużej 33,5 cm mapie opisano w sumie prawie 1000 najciekawszych obiektów, jakie możemy dostrzec na jego powierzchni. W tym przede wszystkim morza, góry, kratery, jeziora, bagna, szczeliny, wały i wiele podobnych tworów, z których najmniejszy opisany obiekt posiada rozmiary ok. 8 km.
Większe obiekty będą doskonale widoczne również w mniejszych lornetkach i ich identyfikacja będzie świetna zabawą, w której szybko sprawdzimy możliwości obserwacyjnego naszego sprzętu obserwacyjnego oraz w głównej mierze poznamy topografię naszego jedynego naturalnego satelity.
Po drugiej stronie mapy zawarto nigdy nie widoczną z Ziemi stronę Księżyca, którą dzięki naszej mapie możemy przynajmniej w takiej wersji poznać.
Rozmiar Mapy Księżyca jest identyczny z rozmiarem nowej Obrotowej Mapy Nieba. Unikamy więc potrzebę zabezpieczania dwóch osobnych map, tworząc z obydwóch jedną podwójna mapę.
Główne zdjęcia tarczy powstały za pomocą sondy amerykańskiej Lunar Reconnaissance Orbiter, która z wykorzystaniem kamery WAC o rozdzielczości 100 metrów wykonała szczegółowe topograficzne zdjęcia powierzchni.

Tytuł oryginalny: „Mapa Księżyca”
ISBN: 978-83-932019-5-2
Wydawnictwo: AstroCD - Sylwia Substyk
Zdjęcia Księżyca: na podstawie zgody NASA/GSFC/Arizona State University
Format: 335 mm, foliowana, wodoodporna

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów