Szukaj

Kategorie

Atlas Nieba 2000.0

Atlas Nieba 2000.0

Wszystkie zdjęcia

Atlas Nieba 2000.0 powstał głównie z myślą o początkujących miłośnikach nieba, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z astronomią, a ich pierwszym celem jest poznanie otaczającego nas kosmosu. Do tego celu została odpowiednio dobrana zarówno skala Atlasu, jak i ilość gwiazd ukazanych na poszczególnych jego mapach.


27,00zł brutto


Atlas Nieba 2000.0 powstał głównie z myślą o początkujących miłośnikach nieba, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z astronomią, a ich pierwszym celem jest poznanie otaczającego nas kosmosu. Do tego celu została odpowiednio dobrana zarówno skala Atlasu, jak i ilość gwiazd ukazanych na poszczególnych jego mapach. Odpowiada ona liczbie gwiazd widocznych gołym okiem w idealnych warunkach atmosferycznych i z dala od ziemskich świateł rozjaśniających nocne niebo. W praktyce zazwyczaj nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem najsłabszych spośród gwiazd zamieszczonych w Atlasie. Jednak już za pomocą prostej lornetki lub teleskopu wykroczymy znacznie poza zakres zaznaczonych w Atlasie gwiazd.

Dla prawidłowej orientacji na niebie, by zidentyfikować poszczególne gwiazdy i gwiazdozbiory, niezbędna jest pewna wiedza i odpowiednie doświadczenie. Jeśli ich nie mamy, możemy dziś skorzystać ze specjalnych urządzeń elektronicznych i oprogramowania, ale też z tradycyjnej obrotowej mapy nieba lub właśnie z atlasu nieba. To i tak zadanie niełatwe, jeśli po raz pierwszy próbujemy rozpoznać niebo, a nasza wiedza na ten temat jest w powijakach.

Z pewnością Atlas docenią również bardziej doświadczeni miłośnicy astronomii, którzy z jego pomocą zaczną szukać na niebie słabiej świecących obiektów astronomicznych czy też np. asteryzmów – ciekawych układów gwiazd niebędących gwiazdozbiorami.

Główne zalety Atlasu :

   - odpowiednio dobrana skala i zasięg dla wstępnego przeglądu nieba;
   - spiralowanie, umożliwiające otwarcie i posługiwanie się atlasem na dowolnej stronie;
   - duża przejrzystość map (nie wymagająca mapy ogólnej );
   - odpowiednio dobrana grubość i twardość papieru;
   - wodoodporność (całość pokryta wodoodpornym specjalnymi matowym lakierem);
   - 20 dużych, czytelnych i przejrzystych map nieba z polskimi oznaczeniami;
   - naniesione nazwy i oznaczenia najważniejszych gwiazd;
   - naniesiony pełny katalog Messiera, Caldwella oraz najciekawsze obiekty z katalogów NGC i IC. Razem na mapach zaznaczono pozycje 619 obiektów niegwiazdowych;
   - oznaczenia najciekawszych gwiazd podwójnych i zmiennych;
   - zaznaczenie pozycje 48 najciekawszych asteryzmów, w tym kilka po raz pierwszy;
   - możliwość zaznaczania w tabeli Atlasu w specjalnej kolumnie informacji o naszej obserwacji;

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów