Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher DOB 8" Pyrex rozsuwany

Teleskop Sky-Watcher DOB 8" Pyrex rozsuwany

Teleskop Sky-Watcher DOB 8" jest nową konstrukcją opartą na systemie optycznym Newtona. W tym modelu wykorzystano system teleskopowy, który umożliwia składanie tuby teleskopu co stanowi ciekawe rozwiązanie dla Miłośników Astronomii, którzy wykorzystują teleskop w terenie.


1 799,00zł brutto


Teleskop Sky-Watcher DOB 8" ( 200/1200) jest nową konstrukcją opartą na systemie optycznym Newtona. W tym modelu wykorzystano system teleskopowy, który umożliwia składanie tuby teleskopu co stanowi ciekawe rozwiązanie dla Miłośników Astronomii, którzy wykorzystują teleskop w terenie. W tym modelu starszy wyciąg został zastąpiony nowym bezluzowym 2" wyciągiem tupu Crayforda z redukcją na 1,25". Teleskop ten jest ustawiony na bardzo sztywnym, prostym w użytkowaniu  montażu Dobsona w którym wykorzystano łożyska ślizgowe na teflonie co w znaczny sposób poprawia komfort obserwacji.  Sercem tego teleskopu jest paraboliczne Pyrexowe lustro o średnicy czynnej 200 mm i światłosile f/6. Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów wielu mgławic, galaktyk lub gromad kulistych. Tej wielkości teleskop pozwala również na ciekawe obserwacje planet i Księżyca ukazując bardzo wiele szczegółów na ich powierzchni szczególnie w momentach prawdziwego spokoju atmosfery.  

Parametry i wyposażenie :

- System optyczny : reflektor Newtona
- Typ montażu : Dobson
- Średnica zwierciadła : 200mm
- Ogniskowa zwierciadła : 1200mm
- Światłosiła : f/6.0
- Użyteczne powiększenia : 28 - 400x
- Okulary : Plössl 10 i 25mm
- Szukacz : 8x50
- Wyciąg :  Crayford 2" z redukcją na 1,25"
- Dekiel
- Waga : tuba optyczna 10 kg, montaż Dobsona 11 kg

- Darmowa kolimacja !

- Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!  ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów