Szukaj

Kategorie

Teleskop GSO Dobson 16" deLux składany

Teleskop GSO Dobson 16" deLux składany

Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów wielu mgławic, galaktyk lub gromad kulistych.


7 900,00zł brutto


Teleskop GSO Dobson 16" jest konstrukcją systemu Newtona. Obecnie wyposażony jest on w bezluzowy 2" wyciąg tupu Crayforda z mikrofokuserem z redukcją na 1,25" w komplecie. Teleskop ten jest posadzony na bardzo sztywnym, prostym w użytkowaniu a zarazem bardzo funkcjonalnym montażem Dobsona.  Sercem tego teleskopu jest paraboliczne Pyrexowe lustro o średnicy czynnej 406mm i światłosile f/4,5 podparte w 9-punktowej oprawie. Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów wielu mgławic, galaktyk lub gromad kulistych. Tej wielkości teleskop pozwala również na ciekawe obserwacje planet i Księżyca ukazując bardzo wiele szczegółów na ich powierzchni w momentach prawdziwego spokoju atmosfery. Montaż Dobsona zapewnia wyjątkowo szybkie i łatwe złożenie teleskopu oraz jego mobilność i prostotę obsługi.

Parametry i wyposażenie :

- System optyczny : reflektor Newtona
- Typ montażu : Dobson
- Średnica zwierciadła : 406mm
- Ogniskowa zwierciadła : 1800mm
- Światłosiła : F/4,5
- Użyteczne powiększenia : 40 - 800x
- Okulary :  Super Viev 30 mm 2", Plossl 9 mm
- Szukacz: 9x50 na brackecie
- Wyciąg : Crayford 2" z mikrofokuserem
-
Redukcja : 2"/1,25"z calmpingringiem
- Dekiel
- Waga : ok 60 kg


- Darmowa kolimacja!

  - Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów