Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) Dobson 6"

Teleskop Sky-Watcher (Synta) Dobson 6"

Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów jaśniejszych mgławic, galaktyk lub gromad kulistych.


1 079,00zł brutto


Teleskop Synta Sky-Watcher 152/1200 jest konstrukcją opartą na systemie optycznym Newtona. Obecnie wyposażony jest on w 2" wyciąg z redukcją na 1,25" w komplecie. Teleskop ten jest posadzony na bardzo sztywnym, prostym w użytkowaniu a zarazem bardzo funkcjonalnym montażem Dobsona.  Sercem tego teleskopu jest paraboliczne lustro o średnicy 152mm i światłosile f/7,8. Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów jaśniejszych mgławic, galaktyk lub gromad kulistych. Tej wielkości teleskop pozwala również na ciekawe obserwacje planet i Księżyca ukazując bardzo wiele szczegółów na ich powierzchni. Montaż Dobsona zapewnia wyjątkowo szybkie i łatwe złożenie teleskopu oraz jego mobilność i prostotę obsługi

Parametry i wyposażenie :

- System optyczny: reflektor Newtona
- Typ montażu: Dobson
- Średnica zwierciadła: 152mm
- Ogniskowa zwierciadła: 1200mm
- Światłosiła: f/7,8
- Użyteczne powiększenia: 35 - 300x
- Okulary Super Wide Angle 10 i 25mm
- Szukacz 6x30 na metalowym brackecie
- Wyciąg 2" z redukcją na 1,25"
- Dekiel
- Waga: tuba optyczna 5,8 kg, montaż Dobsona 12 kg


- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów