Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) DOB 10" Pyrex

Teleskop Sky-Watcher (Synta) DOB 10" Pyrex

Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów jaśniejszych mgławic, galaktyk lub gromad kulistych.


1 979,00zł brutto


Teleskop Sky-Watcher 254/1200 jest konstrukcją opartą na systemie optycznym Newtona. Obecnie wyposażony jest on w bezluzowy 2" wyciąg tupu Crayforda z redukcją na 1,25" w komplecie. Teleskop ten jest posadzony na bardzo sztywnym, prostym w użytkowaniu a zarazem bardzo funkcjonalnym montażem Dobsona.  Sercem tego teleskopu jest paraboliczne pyrexowe lustro o średnicy 254mm i światłosile f/4,8. Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów jaśniejszych mgławic, galaktyk lub gromad kulistych. Tej wielkości teleskop pozwala również na ciekawe obserwacje planet i Księżyca ukazując bardzo wiele szczegółów na ich powierzchni. Montaż Dobsona zapewnia wyjątkowo szybkie i łatwe złożenie teleskopu oraz jego mobilność i prostotę obsługi

Parametry i wyposażenie :

- System optyczny : reflektor Newtona
- Typ montażu : Dobson
- Średnica zwierciadła : 254mm
- Ogniskowa zwierciadła : 1200mm
- Światłosiła : f/4,8
- Użyteczne powiększenia : 35 - 500x
- Okulary Super: 10 i 25mm
- Szukacz 9x50
- Wyciąg Crayford 2" z redukcją na 1,25"
- Dekiel
- Waga tuby optycznej z szuakczem: 12,7 kg
- Waga montażu Dobsona: 12 kg


- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów