Szukaj

Kategorie

Montaż paralaktyczny ze statywem VIXEN SPHINX SXD

Montaż paralaktyczny ze statywem VIXEN SPHINX SXD

Montaż Sphinx SXD zaprojektowano jako zmodernizowaną wersję montażu SXW. Montaż SXD to stabilny paralaktyczny montaż z funkcją GoTo o udźwigu do 15kg. Dzięki zastosowanym łożyskom igłowym oraz ulepszonym kołom zębatym uzyskano zwiększony udźwig oraz wysoką precyzję pozycjonowania.


9 900,00zł brutto


Montaż Sphinx SXD zaprojektowano jako zmodernizowaną wersję montażu SXW. Montaż SXD to stabilny paralaktyczny montaż z funkcją GoTo o udźwigu do 15kg. Dzięki zastosowanym łożyskom igłowym oraz ulepszonym kołom zębatym uzyskano zwiększony udźwig oraz wysoką precyzję pozycjonowania. Zabudowane w korpusie montażu silniki prowadzące spełniają także funkcje przeciwwagi. Mniejsze tubusy nie wymagają więc stosowania dodatkowo tradycyjnego systemu wyważania układu. Montaż charakteryzuje się ponadto regulowanymi od małych do dużych wartości prędkości przesuwania (maksymalnie 1200x prędkości gwiazdowych), znacznym tłumieniem drgań a zastosowane 180 zębowe koła zębate przekładni znacznie redukują błąd stały montażu.
W osi montażu znajduje się zabudowana lunetka biegunowa 6x20mm.
Montaż sterowany jest za pomocą komputera STAR BOOK, który zawiera dane 22,725 obiektów (17,635 gwiazd, pełny katalog Messiera i 4980 obiektów z katalogów NGC i IC). Wyposażony jest w duży ekran o przekątnej 4,7" służący do wyświetlania mapy nieba. Program STAR BOOK może być aktualizowany poprzez port LAN. Port ten może być także wykorzystany do podłączenia komputera.
Przyciski zwiększania i zmniejszania obrazu nieba (Zoom In/Out) pozwalają powiększać bądź zmniejszać obiekty na wyświetlaczu LCD. Synchronizacja wielkości obrazu ze sterowaniem szybkości montażu zapewnia automatyczne dostosowanie prędkości roboczej w zależności od wielkości wyświetlanego obrazu. Powiększanie na wyświetlaczu obrazów skutkuje więc zmniejszeniem prędkości prowadzenia zaś zmniejszenie obrazu powoduje zwiększenie prędkości roboczej. Taka synchronizacja z jednej strony pozwala na zwiększenie precyzji śledzenia a z drugiej zwiększa szybkość przemieszczania się po niebie.
Montaż jest umieszczony na stabilnym aluminiowym statywie o regulowanej wysokości w zakresie od 81 do 130cm (SX-HAL 130).

Podstawowe dane montażu :

- Materiał korpusu : stal
- Błąd okresowy : około 5"
- Ilość zębów koła osi R.A. i Dec. : 180
- Materiał koła zębatego napędu w osi R.A. i Dec. : mosiądz
- Materiał ślimacznicy napędu w osi R.A. i Dec. : mosiądz
- Zakres ustawiania od 0° do 70° szerokości
- Zabudowana lunetka biegunowa 6x20mm
- Nośność montażu : do 15 kg
- Ciężar montażu : 9 kg
- Przeciwwaga : 1,9 kg
- Wymiary :  360x360x120 mm

Podstawowe dane Star Book :


- Wielkość wyświetlacza : 4,7" (120mm),
- Typ wyświetlacza : kolorowy o rozdzielczości 320x240 pikseli.
- Wyświetlanie funkcji przycisków na wyświetlaczu
- Szybkość ruchu uzależniona od wartości parametru zoom mapy gwiazd na wyświetlaczu.
- Zintegrowany głośnik sygnalizuje osiągnięcie pozycji GoTo.
- Wymiary : 195mm x 145mm x 28mm
- Waga : 400g

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów