Szukaj

Kategorie

Montaż Sky-Watcher AZ GTi Wi-Fi

Firma Sky-Watcher, czołowy producent amatorskich montaży astronomicznych, po zaprezentowaniu niezwykle udanej głowicy astrofotograficznej Star Adventurer oraz Star Adventurer Mini (SAM) w tym roku wyszedł z kolejną nowością, a mianowicie miniaturową głowicą Sky-Watcher AZ GTi Wi-Fi.


1 499,00zł brutto

SW-4031


Firma Sky-Watcher, czołowy producent amatorskich montaży astronomicznych, po zaprezentowaniu niezwykle udanej głowicy astrofotograficznej Star Adventurer oraz Star Adventurer Mini (SAM) w tym roku wyszedł z kolejną nowością, a mianowicie miniaturową głowicą Sky-Watcher AZ GTi Wi-Fi. Nowa głowica AZ-GTi Wi-Fi jest mobilnym montażem azymutalnym o intrygującym wzornictwie i ciekawej kolorystyce, odważnie łączącej czerń i biel. W zestawie znajduje się regulowany statyw o z dołączaną półką na akcesoria, a także przedłużenie statywu (pier) o długości 21,5 cm z dwustronnym mocowaniem w standardzie 3/8 cala.

 

Głowica AZ GTi Wi-Fi jest niezwykle kompaktowa, rozmiarami przypomina raczej Star Adventurer Mini, niż jakikolwiek znany montaż azymutalny. Nie przeszkodziło to Sky-Watcherowi w zaimplementowaniu wewnątrz niej precyzyjnych mechanizmów napędowych i to od razu w obu osiach. Wewnątrz głowicy mieści się też wydajne zasilanie w postaci koszyczka na 8 baterii lub akumulatorków „paluszków” formatu AA. Głowica ta jest w całości sterowana przez Wi-Fi, za pomocą urządzenia przenośnego (telefon / tablet) z systemem iOS lub Android. Wystarczy pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu darmową aplikację Sky-Watchera „SynScan” z całkowicie polskim menu.

 

Aplikacja na urządzeniu mobilnym oferuje pełną funkcjonalność pilota SynScan AZ i to w wersji z modułem GPS i co najważniejsze – bezprzewodowego. Głowica buduje własną sieć Wi-Fi, o czym informuje błyskająca dioda LED. Dzięki aplikacji i łączności z montażem, można nie tylko wyrównać montaż na gwiazdy, ale także wybierać prędkość śledzenia, wskazywać dowolne obiekty z wbudowanej w aplikację bazy przeszło 10 tys. obiektów oraz precyzyjnie ustawiać na wszystkie z nich teleskop zawieszony na montażu. Montaż śledzi ruch dobowy w obu osiach symultanicznie. Głowica udostępnia także standardowy sposób sterowania przewodowego z wykorzystaniem pilota SynScan, jednak należy zaopatrzyć się w niego samodzielnie.

 

Głowica AZ GTi z założenia ma być przeznaczona do obserwacji astronomicznych, z pomocą małych teleskopów, lunet i lornetek. Jej niezwykle małe gabaryty i nośność określana na 5 kg wystarczą do zamocowania takich tub optycznych, jak Maksutov 127 mm lub refraktor ED 80/100 mm. Mocowanie odbywa się za pomocą pełnoprawnego mocowania dovetail w standardzie Vixen. Umieszczenie go po zewnętrznej stronie głowicy pozwala na stosowanie dowolnej długości tuby optycznej, bez obawy o to że zahaczy ona o jakikolwiek element montażu. Ostatnią funkcjonalnością obecną na pokładzie nowego montażu AZ GTi Wi-Fi jest technologia podwójnych enkoderów obu osi „Freedom Find” i regulowane blokady obu osi. Dzięki temu, można obracać tubę optyczną i kierować ją ręcznie w dowolny rejon nieba, bez obaw że system SynScan zgubi pozycję.

 

Dane Techniczne:

Symbol u dostawcy: SW-4031

Gwarancja: 24 mies

Parametry zasilania: 7,5-14VDC/0,75A

Sterowanie teleskopem: Wi-Fi

Wysokość statywu: 80,5-152 cm

Waga głowicy: 1,3 kg

Rodzaj baterii: 8xAA (12VDC)

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów