Szukaj

Kategorie

Montaż azymutalny MEADE DS-2000 z AutoStar

Montaż azymutalny MEADE DS-2000 z AutoStar

Nowy montaż DS-2000 Meade'a wykorzystujący  technologię mikroprocesorową oraz charakteryzujący się najnowocześniejszą elektromechaniczną budową dedykowany jest dla początkujących, średnio zaawansowanych jak i zaawansowanych obserwatorów. Przekonstruowane podstawowe układy zapewniają płynny i precyzyjny ruch w obu kierunkach (azymutalnym i horyzontalnym).


789,00zł brutto


Nowy montaż DS-2000 Meade'a wykorzystujący  technologię mikroprocesorową oraz charakteryzujący się najnowocześniejszą elektromechaniczną budową dedykowany jest dla początkujących, średnio zaawansowanych jak i zaawansowanych obserwatorów. Przekonstruowane podstawowe układy zapewniają płynny i precyzyjny ruch w obu kierunkach (azymutalnym i horyzontalnym). Montaż standardowo wyposażony jest w zintegrowany sterownik AutoStar #494. Powiększone łożyska likwidują nieprecyzyjności spotykane powszechnie, praktycznie bez wyjątku w modelach konkurencyjnych.

Sterownik komputerowy AutoStar: Sterowniki komputerowy AutoStar zintegrowany z panelem kontrolnym montażu zapewnia że lokalizowanie wszystkich obiektów astronomicznych jest łatwe i odbywa się za naciśnięciem guzika. Jest łatwy i intuicyjny w obsłudze nawet dla początkujących, którzy nigdy wcześniej nie używali teleskopu.

Baza sterownika AutoStar #494 zawiera ponad 1500 obiektów astronomicznych. Każdy z nich może być identyfikowany po nazwie lub poprzez podanie jego współrzędnych. W każdym przypadku, kiedy obserwator uruchomi tryb GO TO, teleskop automatycznie nakieruje się na dany obiekt z prędkością 4.5o /sek i umieści go w polu widzenia teleskopu.

Baza sterownika AutoStar #494 obejmuje  następujące obiekty niebieskie (w sumie 1586 obiektów):

Odległe obiekty z „Index Catalog" (IC) i „New General Catalog" (NGC)

    66 nazwanych obiektów (np: mgławica Oriona ....),
    74 galaktyki,
    34 mgławice dyfuzyjne,
    19 mgławic planetarnych,
    135 gromad gwiazd.

Inne odległe obiekty:

    109 obiektów z „Caldwell Catalog"(najlepsze dla małych teleskopów),
    110 obiektów katalogu Messiera (M)
    943 gwiazdy z katalogu „Smithsonian Astrophysical Obserwatory" (SAO) obejmujące 395 podwójnych gwiazd, 189 zmiennych gwiazd i inne gwiazdy o specjalnej pozycji

Inne obiekty w systemie słonecznym:

    50 satelitów na orbicie Ziemi,
    26 asteroidów, włączając wszystkie najjaśniejsze asteroidy,
    15 cyklicznych komet,
    8 głównych planet, od Merkurego do Plutona.

Dodatkowe możliwości: Poza wyszukiwaniem obiektów z bazy, AutoStar oferuje następujące możliwości:

    Automatyczna funkcja GO TO umożliwia znalezienie wszystkich obiektów astronomicznych o znanych współrzędnych. Wystarczy wprowadzić współrzędne obiektu na wyświetlaczu AutoStar, nacisnąć GO TO i AutoStar przemieści teleskop w kierunku obiektu, namierzy go i umieści w polu widzenia teleskopu,
    Cyfrowy wyświetlacz pozycji teleskopu ( RA i DEC),
     Precyzyjne tempo śledzenia. Kiedy AutoStar zlokalizuje obiekt, rozpocznie śledzenie obiektu automatycznie za pomocą ruchu w obu osiach zapewniając utrzymanie go w środku pola widzenia,
    9- zakresów prędkości. Używając odpowiednich przycisków AutoStar powodujemy ruch teleskopu w jednej osi lub obu osiach równocześnie jedną z dziewięciu prędkości, od bardzo powolnej 2x prędkości gwiazdowej do szybkiej odpowiadającej 5.5o /sek.
    Funkcja GO TO pozwala doprowadzić do 200 zdefiniowanych i zaprogramowanych przez użytkownika obiektów.
    Używając program AutoStar Suite Meade'a, dołączony do każdego teleskopu serii DS, możemy dotrzeć do każdego obiektu na monitorze komputera klikając na niego myszką (wymagany dodatkowy kabel połączeniowy #506)
    Dodatkowo: ponad 20 innych opcji menu, włączając sterowane wycieczki po obiektach widocznych w każdym czasie; menu głównych zdarzeń; użyteczne funkcje (np. zegarek, budzik, obliczanie powiększenia) i wiele innych.

Dla początkujących lub średnio zaawansowanych użytkowników sterownik AutoStar jest rewelacyjny, ponieważ pozwala na obserwację setek obiektów już pierwszej nocy. Dzięki swoim możliwościom AutoStar jest bardzo wartościowym narzędziem w rękach doświadczonego obserwatora. Osadzając na montażu stosunkowo niewielkie teleskopy Meade'a z serii DS-2000 będziemy mogli zobaczyć ekscytujące pierścienie Saturna z przerwą  Cassiniego na pierścieniach, największego satelitę Saturna - Tytan. Cztery największe satelity Jowisza zobaczymy tak dobrze, że widać opaskę z chmur wokół planety; kratery Księżyca, pasma gór, linie uskoków i setki fenomenów z głębokiej przestrzeni: galaktyki, mgławice, gromady gwiazd.

Wszystkie wyżej wymienione obiekty mogą być łatwo obserwowane poprzez teleskopy Meade'a serii DS-2080AT. Większy teleskop DS-2130ATS ukaże wszystkie te obiekty w lepszej rozdzielczości i powiększeniu.

Mgławica Oriona (M42) jest na przykład doskonale widoczna za pomocą teleskopu DS-2080AT; cztery środkowe gwiazdy mgławicy są z łatwością odróżniane i radzi on sobie dobrze z subtelnymi strukturami mgławic, które mogą być obserwowane. Poprzez większe lustro DS-2130ATS mgławica staje się prawie pięć razy większa przy tym samym powiększeniu, wypełnia pole widzenia przy umiarkowanym powiększeniu. W Plejadach (M45), w otwartym zgromadzeniu gwiazd w konstelacji Taurusa jest widoczna prawdopodobnie setka gwiazd za pomocą 80mm teleskopu słabej mocy, podczas, gdy DS-2130ATS umożliwia obserwację ponad 500 gwiazd. Większy przyrząd pozwala także - w warunkach zaciemnienia- na dostrzeżenie słabych mgławic wokół niektórych głównych gwiazd w Plejadach.

Podstawowe dane :

- Montaż DS-2000 : jednoramienny,
- Napęd : dwu osiowy  z pilotem
- System GOTO Autostar #494 z bazą ponad 1.500 obiektów
- 9 zakresów prędkość przesuwu : 1x prędkość gwiazdowa do 5.5o /sek
- Statyw : aluminiowy
- Półka na akcesoria
- Zasilanie :  12V 8 baterii typu AA
- Udźwig : do 5 kg

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów